12 Temmuz 2007

Havadan Sudan ... İlginçlikler ...

Meşhur Muğla anamız yeni çerçevede yumurta atmaya başlamış...


Bu ruşetin anasını aldıktan sonra Gebze marka janter çanaklarına yapılan Muğla larva transferinden elde edilen meme verildi.

Haydi hayırlısı.. Bu ana çıktığında bir planımız var ama kısmet artık...


Güçlü bir koloninin kuluçkalığını kontrol ettiğimde karşılaştığım manzara bu idi. Sadece ve sadece bir tek bu meme mevcut.. Ana değiştirmeye karar vermiş anlaşılan... Bakalım bu çerçeveyi ilaveye aldım sonuç ne olacak. Meme henüz kapanmamış...Bazı yaptığımız hataları gözle göremiyoruz ama onlar görüyorlar. Ruşetin dışına bir parça kek düşmüş.

Bu fotoğraf artık onun son pozuydu.. Kusura bakmasın artık.


Yeni vermiş olduğum genç anayı kafesten çıkarmışlar ve yumurtaya başlamıştı. Bugün manzara bu idi. Oyuncu değişikliği için 4. hakem tabelayı kaldırmış.


Hem ana arı ve hem 2 adet kapalı meme aynı karede... Daha neler göreceğiz bakalım.. Bu arada ana yumurtlamaya devam ediyor...


Bugüne kadar hiç arı işine uzaktan yakından bulaşmamış ve hatta hep korkmuş olan babamızı arılığa götürüp eline de ruşet çerçevesini verdik. Ana arıyı bulmaya çalışıyor ama hep az irice işçilere işte burada diyor. Arıcılık babadan oğula geçmiyor işte... Arı sütlerini de götürdü. Ama 2 arı gereğini yaptı kozmonot gibi giyinmiş olsa da... Evde sohbet hep arı iğnesi üzerine kurulu. Hiç arı sütlerinden bahsedilmiyor...

2 yorum:

taskın dedi ki...

sayın bilen
bu muğla anasının meşhurluğu nereden geliyor
merak ettimde
selamlar

Halil Bilen dedi ki...

Bazı arkadaşlar Muğla arısı ile mücadele edilemeyeceğinden bahsetmişlerdi. Bu meşhur ana mağlup edilmiş bir ana olup;meşhurluğu buradan gelmektedir.