18 Ağustos 2007

Arılık Ziyareti

İznimizi geçirdiğimiz bölgede Mustafakemalpaşa ' da bulunan Sn. Şenol Zihni hocamızın arılığını dayım ile birlikte ziyaret ettik.
Emekli öğretmen olan arı dostu ağabeyimiz aslında emeklilik hayallerimizin bir çoğunu şimdiden yakalamış. Kendisine çok güzel bir yerde bir arazi alarak içerisini çeşitli meyve ve sebzelerle donatmış ve tabi ki arılarını da en mevki yere yerleştirmiş. Çiftlik evi biçimindeki evini de kendisi yapmış ve akşamları da orada kalıyorlarmış. Ayrıca yeni eklentilerin yapımı da devam ediyordu. Hanımefendi tarafından hazırlanan üçü bir aradalar ve çalışan su tabancaları eşliğinde sohbet görülmeye değerdi.
Hocamız aslen Trabzon'lu olduğundan bahçede mısır ve kara lahana egemenliği göze çarpıyordu.

Diğer fotoğrafları sohbet ederken çekemedik ama bir daha ki sefere inşallah. Bu arılığının görünümü. Arazinin çevresi kendisi tarafından yapılmış tel örgü ile çevrili olduğundan çok güvenli bir ortam sağlanmış.

Bu da hocamızın sulama tekniği.. Su önce suluğa oradan ise bir tahta parçasına damlıyor.


İlk önce hocamız kıyafetinin uygun olmadığını belirterek çekindi ama bizi çalışırken bir görse.. Kafamıza kadar toprağa gömülüyoruz. İnsan toprağı artık kolay göremiyor tabi ki.


Ve hocamız ile birlikte olan kişi benim dayım Sn. Enver Öner..

Çok ama çok zor beğenen biri olduğunu ben rahatlıkla söyleyebilirim. Sonuçta Şenol hocamın sistemini çok beğendi ve bir kaç kez sohbet konusu bile yaptı... Zaten az konuşur ama hayretler içersinde kaldım. Şenol hocam bizim dayıdan geçer notu aldın mı olay tamamdır. Biz beklemedeyiz hala geçer not için yıllardır.

From Şenol Zihni's Apiary .

He's beginner beekeeper from Mustafakemalpaşa / Bursa / Türkiye

Hiç yorum yok: