26 Kasım 2007

Etkinlik

Bursa Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Parazitoloji Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi Sn. Onur Girişgin tarafından e-mail ile gönderilmiştir.


Çanakkale Tarım İl Müdürlüğü ve Çanakkale Damızlık Ana Arı Yetiştiriciler Birliği ile ortaklaşa bal yarışması düzenlenecek.


Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Tarım İl Müdürlüğü yetkilileri; “ İl Müdürlüğümüz ve Çanakkale Damızlık Ana Arı Yetiştiriciler Birliği ile ortaklaşa 1 Aralık 2007 günü saat 13:00’te Çanakkale Ticaret Borsası Toplantı salonunda “Arı Ürünleri ve Arı Hastalıkları” konusunda arıcılarımıza yönelik bir “Konferans” ile birlikte “Bal Teşvik Yarışması” yapılması planlanmaktadır.
Konferansta “Arı Ürünleri ve İnsan Beslenmesindeki Önemi” konusunda Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinde görevli Prof. Dr. Mustafa Tayar, “Arı Hastalıkları” konusunda ise yine aynı fakülteden Araştırma Görevlisi Onur Girişgin konuşmacı olarak katılacaklardır.
Yarışmaya katılacaklarda Arıcılar Birliğine Üye ve İşletme Tanımlama Numarasının olması şartı aranmaktadır.
Yarışma; süzme çiçek balı, süzme çam balı ve petek balı olmak üzere üç kategoride yapılacaktır. Her yarışmacı sadece bir kategori için başvurabilecektir.


Başvurular 05.11.2007- 25.11.2007 tarihleri arasında kabul edilecektir. 26-30 Kasım 2007 tarihleri arasında kabul edilen ballar jüri üyeleri tarafından değerlendirilip yarışma sonucu 1 Aralık 2007 tarihinde açıklanacak ve yarışmacılara ödülleri verilecektir.” dediler.


Bal yarışması için tarih geçmiş ama yapacak bir şey yok. Onur Hoca geç haber verdi. Yoksa şampiyonlar belliydi aslında... Ama etkinlik olarak bir hayli faydalı olur düşüncesindeyiz. Özellikle bölgeye hiç gidememiş olanlar için bir fırsat olarak değerlendirilebilir.

Bu arada "Damızlık Ana Arı Yetiştiriciler Birliği" ifadesi doğru mu acaba...

Haber Aslı İçin Tıklayınız.

1 yorum:

MUHTEŞEM TURUNÇ dedi ki...

Halil hocam hani temelin yeri 100 metre geride diye bir levha vardır ya karadenizde yol üzerinde. Keşke sende tarih verirken başvurular 2 gün günceye kadar yapılabilir diye yazsaydın.