30 Ocak 2008

Bu Kadar Dememiştik Ama...

Haftabaşından beri tüm yurtta etkili olan Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava sisteminin Nevşehir'e etkilerini öğrenmek üzere Sn. Hasan Gültekin'e bağlanıyoruz.


" Sn. Gültekin hava durumu nasıl şu anda ve ne arıyorsunuz orada elinizde kürekle?"

"Buralarda bir yerlerde birkaç kovan vardı onları arıyorum..."


"Neredeydi bunlar yahu!"


Zafer işareti ile mutlu son.


Hava soğuk, her yerde kar olsa da bu tür çalışmalarda acaip ter atılır.Evin bahçeside çok güzel bir kar örtüsüne bürünmüş. Ancak daha önceden hatırladığım bir görüntü de vardı. Bir gariplik var ama...

Daha önce görüntü bu olduğuna göre kovanlar kar altında...

Antrenman kuvvetli olmuş Hasan ağabeye bugün.


İç Anadolu'da arıcılık yapmak demir leblebi yutmaktır diyen arı dostu Sn. Hasan Gültekin'e paylaşımları için teşekkürler ediyoruz.

Kar yağması çok güzelde ertesi gün ah bir de bizim burası gibi -15 olmasa...

The snow & Beehive from Nevşehir/Türkiye.

The photos are from Mr. Hasan Gültekin's Apiary.

4 yorum:

Ballı Baba dedi ki...

Kar yer yüzünün yorganıdır. Bir arıcının yapacağı en büyük hatalardan birisi karda kapanan kovanlarını açmaktır. İnşallah kar eriyene kadar güneş açmaz, yoksa o arılar dışarı çıkarsa karın üzerinde ölürler. Hiç olmazsa uçuş deliklerine güneş vurmasını engellese...

BeeHappy dedi ki...

Snow is wonderful, you must be happy!

Beekeeper dedi ki...

i hope the weather is better now and that your bees are ok!

arıbeyi dedi ki...

Bu soğuk haber ancak böyle sıcak bir uslupla anlatılabilir.Hayran kaldım haberi sunuşunuza. Harikasınız ikiniz de.Doğu Karadeniz de bir nine kaymakama söylemiş.''Oğlum az daha okuyup ta bakımcı(ormancı) olamadın mı?.''Bende sana desem ki az daha okuyup ta niye haberci olmadın ?.Ama demek istemiyorum. Sensiz ne yapardık biz arıcılar. Tebrikler.