7 Nisan 2008

Eskişehir'de Arıcılık Kursu


Arıcılık kurslarına katılan kişilerin en azından arıcılık ufuklarının açıldığına inanıyoruz ve ne kadar çok kişiye ulaşabilirsek o kadar faydalı olabileceğimize inanıyoruz. Bu kapsamda arıcılığı bulaştırmak istediğimiz arkadaşlarımızdan bir grubumuz bu hafta arıcılık kursuna başladılar.

Bu kursun verilmesi için bizlere değerli zamanından fedakarlık eden Eskişehir İli Arı Yetiştiricileri Birlik Başkanı Sn. Gürbüz Turhan'a tüm arkadaşlarımız adına şükranlarımızı sunuyoruz.


Kursiyer profilleri gereği, ileride ülkemizin her köşesine dağılacaklar ve ülkemizdeki havaya uçan nektarın toplanması için arı kolonilerini yönetecekler umudunu taşıyoruz.


Ve ekibin toplu fotoğrafı...
Ekip koordinatörü ve basın sorumlusu olmak zor iş, dolayısı ile karede bile yer alamıyoruz.
Yakın zamanda hepsini bizim arılıklarda uygulamalı eğitime tabi tutacağız. Bir sürü çırağımız olacak yakında....
İsteyene çırak gönderilir.

4 yorum:

FA dedi ki...

Öncelikle arı ve arıcılık hakkındaki bildiklerini bizlerle paylaşıp bizlerin konuya bakış açısını değiştiren ; konu hakkında da eğitim alarak bizlerinde kendi saflarında yer almamızı ve Ülke arıcılığına katkıda bulunmamızı sağlamak amacı ile yaptığı önderlik ve koordine için sayın;Halil Bilen'e teşekkür ederiz.
Eskişehir İli Arı Yetiştiricileri Birlik Başkanı Sn. Gürbüz Turhan'a da bizlerin bu işi bilinçli (ilk dersimizin konusu) şekilde yapmamız için verdiği emek ve göstermiş olduğu fedakarlığa teşekkür ederiz.

FA dedi ki...

"Arıcılık maalesef tedavisi olmayan bir hastalıktır ve bulaşıcıdır".
Blog için verdiği başlıktaki bu sloganın doğruluğunu herhalde düzenlenen kurstaki fotoğraflarda gösteriyor.

Gürbüzarıcılık dedi ki...

Selamlar
Arkadaşları aşılamak gerekiyor. Mayısın ortasına gün ver hail bey. Vadiye giden servis araçlarında yer yok. Hadi hayırlısı ekibi büyütüyoruz.
Saygılarımla

FA dedi ki...

Çok haklısınız Sayın Gürbüz Hocam. Aşı zamanında ve doğru şekilde uygulandığında tutacağından eminim.