19 Kasım 2011

Bursa İli Arı Yetiştiricileri Birliği Mustafakemalpaşa İlçesi Yıllık İstişare ve Değerlendirme Toplantısı

19 Kasım 2011 Cumartesi günü Bursa İli Arı Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulunun Mustafakemalpaşa İlçesi arıcıları ile yıllık iştişare ve değerlendirme toplantısı Mustafakemalpaşa Öğretmenevi toplantı salonunda icra edilmiştir. 


İlçede yeni olduğumdan yakın arkadaşlarımın ifadesine göre organizasyon için yetersiz zamana rağmen katılım beklenenin üzerinde olduğu izlenimini edinmek güzeldi.


Öğretmenevi toplantı salonu tahsisinde yardımcı olan ve zamanını ayıran sevgili öğretmenlerimize de teşekkürü borç biliriz ki yakın gelecekte kutlayacağımız öğretmenler günlerini bu vesile ile kutluyoruz...


Toplantı öncesi yapılan arıcıları bilgilendirme kapsamında ilçe genelinde yapılan anonsların etkisiyle olsa gerek yerel basınında ilgisi büyüktü. 


Toplantı başlangıcında Bursa İli Arı Yetiştiricileri Birlik Başkanı Sn. Selami Sezgin tarafından yapılan yıl değerlendirmesi ardından Birlik Başkan Yrd. Sn. Hasan Cengiz tarafından da yeni tüzük ile yapılan değişiklikler ile arı hastalıkları konusunda açıklamalar yapıldı.

 İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Arıcılık Sorumlusu Ziraat Teknikeri Sn. İbrahim Yılmaz tarafından arı hareketleri belge işlemleri, arıcılık kayıt sistemi-tespitler ile işletme kayıtları hakkında bilgiler verildi.


Toplantı sona ermesine rağmen sohbetin bitmediği toplantılardır arıcılık toplantıları ki aynı manzara ile karşılaştık ve kalan son ekip olarak bir hatıra pozu arşivde yerini aldı.


Sonra hem gördükleri eksikleri bildirmeleri hem de burası şöyle daha iyi olur anlamında önerilerini almak üzere yönetim kurulumuz ve büyüklerimizle birlikte bizim arılığa geçtik.

İlhan Kesendere hocam, Hasan Cengiz bey, Recep Şahin büyüğümüz, Dayım Enver Öner, Başkanımız Selami Şahin ve Abdullah Turan bey...


Kendi adıma verdikleri altın öğütleri en kısa sürede yerine getireceğiz...

İlçemiz arıcılarına, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü temsilciliğine katılımları ve yönetim kurulu üyelerine ziyaretleri için teşekkür ediyoruz.

Hiç yorum yok: