26 Kasım 2011

Uludağ Arıcılık Derneği Aylık Toplantıları

Uludağ Arıcılık Derneği 2011-2012 sezonu aylık arıcı toplantılarının ilki 26 Kasım 2011 Cumartesi günü Bursa İli Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi...


Sezonun ilk toplantısı Dernek Başkanı Sayın Refik BERİ tarafından yapılan açılış konuşması ve sonrasında tüm arıcıların kendilerini tanıtmasıyla başladı...


Toplantıda sezonun değerlendirmesi ve arı hastalıkları konusunda bilgilendirmeler ise Sayın Prof. Dr. Levent AYDIN tarafından yapıldı...


Toplantıya İznik ilçesinden gelen arıcı arkadaşımız Sayın Nihat ÇAKMAK tarafından getirilen ve İznik çinisi üzerine "NAHL" suresinin hat çalışması ile işlenerek arı motifi oluşturulmuş çini hediyesi önce Dernek Başkanına sunuldu, Dernek Başkanı tarafından da Uludağ Üniversitesi Arıcılık Geliştirme - Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin duvarlarında yer alması amacıyla merkez yönetimine teslim edildi.


Toplantının arasında ise yapmaya çalıştığımız bir bilgilendirme çalışmasının ön taslağını akademik bir bakış açısı ile incelenmesi için Sayın Doç. Dr. İbrahim Çakmak hocamızın zamanını Kenan Gişan ağabey ile birlikte çalıyoruz.


Toplantının devamında Apimondia kongresinde Arjantin izlenimleri ile Sayın Doç. Dr. İbrahim Çakmak tarafından uzun bilgilendirmeler yapıldı.


Toplantının sonunda Orhangazi Gürle Köyü'nde arıcılık yapan arıcı ağabeyimiz Sayın Mehmet GENÇÜNAL tarafından da oksalik asit buharlaştırma aparatları tanıtıldı ve uygulamaları hakkında bilgiler verildi.

Bir sonraki ayın toplantısı ise yılın son günü olan 31 Aralık 2011 Cumartesi günü gerçekleştirilecektir...

3 yorum:

muratakın dedi ki...

Sayın Halil Bilen:

Her toplantıda olduğu gibi yine ağırlığınızı koymuşsunuz.

Ön sırayı kimseye kaptırmıyorsunuz.

Θεοδόσης Κατσαρός dedi ki...

I wish you Happy new year in 2012 with happiness prosperity and healthiness!

Kemal Demirci dedi ki...

Halil Bey Merhaba.
Uzun süredir gerek arıdan gerek de blogdan uzak kaldım. Gördüğüm kadarıyla sizde çalışmalar çok çok iyi gidiyor. Her il ve ilçeye sizn gibi değerli arkadaşlar lazım.
Başarılarınızın devamını dilerim.
Selamlar,
Kemal Demirci